Özel Hayvan Mezarı Önemi ve Değeri

Özel Hayvan Mezarı Önemi ve Değeri

Özel Hayvan Mezarı Önemi ve Değeri

Özel hayvan mezarı; yıllarca size arkadaşlık eden kedi, köpek gibi can dostlarınızın vefat ettikten sonra ebedi yolculuğuna uğurlandığı yerdir. Yıllar boyu sizinle beraber yaşayan, sevimliliği ile sizi sürekli mutlu eden, size yaşamı boyunca sadık olan evcil hayvan dostlarınız için bir mezar satın almanız, sizi vicdanen rahat ettirecektir.

Sadık dostunuzun kaybı ile birlikte defin işlemlerinden mezar seçimin kadar birçok konuya dikkat etmeniz gerekir. Hayvan Hakları Evrensel Bildirgesi’ne göre; “Bütün hayvanlar yaşam önünde eşit doğar ve aynı var olmak hakkına sahiptir.”(1)

Pet Mezarlığı olarak özel hayvan mezarı hizmetimiz ile can dostunuza ait tüm değerlerinizi korumaya devam ediyoruz. Can dostunuzun son yolculuğunu profesyonel bir ekip ile sizin beklentilerinize uygun şekilde gerçekleştiriyoruz.

Özel Hayvan Mezarı Neden Önemlidir?

Pet Mezarlığı ekibi olarak özel hayvan mezarı hizmetimiz ile vefat eden evcil hayvan dostlarınızı nereye gömeceğiniz endişesini ortadan kaldırıyoruz. Sadık dostunu kaybeden ve nereye gömeceğini bilmeyen hayvan severler için hijyenik şartlarda evcil hayvan mezarı hizmeti veriyoruz. Hayvan hakları yönetmeliğine göre “Bütün hayvanlar eşit doğar ve bu Kanun hükümleri çerçevesinde yaşama hakkına sahiptir.” (2) Dolayısı ile sadık dostlarınız için en iyi yaşam koşullarını sağladığınız gibi en iyi mezar seçimini de yapmanız önemlidir.

  • Özel hayvan mezarı seçeneği sayesinde sadık dostunuzu nereye gömeceğiniz endişesine son veriyor.
  • Yaşamı boyunca size sadık bir dost olan evcil hayvan dostunuzu, vefat ettikten sonra da en iyi şekilde uğurlamak için özel hayvan mezarları en iyi seçimdir.
  • Evcil hayvan dostunuzun anılarını yaşatmak için özel hayvan mezarı oldukça önemli bir yere sahiptir.

Pet Mezarlığı olarak, tüm defin sürecinde ihtiyacınız olan hizmeti sunuyor, mezar bakım işlemlerinde de yanı başınızda olmaya devam ediyoruz.

Özel Hayvan Mezarı Hizmetleri Nelerdir?

Evcil hayvan dostunuzun kaybı acı vericidir. Bir aile üyenizi kaybetmek kadar yas yaşamanıza neden olan evcil hayvanlarınız da ailenizin ayrılmaz bir parçasıdır. Sadık dostunuzun kaybı sonrası yaşadığınız yas sürecinizde, size yardımcı olacak evcil hayvan mezarlığı pet defin hizmetimizle yanınızdayız.

  • Pet Mezarlık olarak vefat eden evcil hayvan dostlarınız için kusursuz bir defin süreci hazırlıyoruz.
  • Yaşam alanlarınızı ve hayatınızı paylaştığınız, çoğu kez bebekliğinden itibaren bakıp beslediğiniz evcil hayvan dostlarınızın öldüklerinde de medeni ve sağlıklı şartlarda gömülmeleri için profesyonel bir şekilde süreci yönetiyoruz.
  • Vefat eden evcil hayvan dostunuz için defin ekibi olarak sizlere evden ya da veterinerden alma hizmeti sunuyoruz.
  • Pet mezar bakım hizmeti ile dilerseniz sadık dostunuzun mezarına çiçek ekiyor ve rutin bakımlarını yapıyoruz.
  • Özel hayvan mezarı hizmetimiz için evcil hayvan dostunuzun adının, doğum ve ölüm tarihlerinin yazılı olduğu mezar taşı gibi hizmetler sunuyoruz.

Son yıllarda, uzmanlar evcil bir canlı kaybının hayvan severleri derinden yaraladığının altını çiziyor. Evcil bir canlıyı kaybetmek çok üzücü bir histir ve oldukça yürek burkucu bir olaydır. Sizinle aynı havayı soluyan sevimli dostlarınız vefatı sonrasında da uygun koşullarda defnedilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Bu noktada yanınızda olmak için Pet Mezarlık olarak hayvan mezarlığı hizmeti sunuyoruz.

En değerli varlıklarınızdan olan evcil hayvan dostunuzu ebedi yolculuğuna uğurlarken, Pet Mezarlığı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sunduğumuz tüm hizmetler hakkında bilgi alabilir, siz de sadık dostunuza yakışan bir veda edebilirsiniz. Pet Mezarlığı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. “Çünkü dostluk sonsuzdur”

Kaynaklar

  • Hayvan Hakları Evrensel Bildirgesi/ 15 Ekim 1978 Paris UNESCO Madde 1

https://www.pau.edu.tr/dcuam/tr/sayfa/hayvan-haklari-evrensel-bildirgesi

  • Mevzuat Bilgi Sistemi, Hayvanları koruma kanunu, 24/6/2004- Sayı: 25509- Madde 4

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=5199&MevzuatTur=1&MevzuatTertip=5

Paylaş :