Hayvan (Pet) Mezarlığı Nedir?

 

Kendimizin ve yakınlarımızın hayvan dostları vefat ettiğinde sürekli “şimdi ne yapacağız ve onları nereye gömeceğiz” çaresizliğiyle yüzleşiyorduk. Yıllarca evladımız gibi büyüttüğümüz dostlarımızın ölümünün üzüntüsünün üzerine, sonrasında tıbbı atık olarak muamele görmesinin burukluğu ekleniyordu. İmkanı olan müstakil evinin bahçesine defnetmek istese de, sonraki yıllarda oradan taşınma ihtimalinin olması veya birçok hayvanseverin bahçe imkanının bile olmaması bir hayvan mezarlığının ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu bize gösterdi.

Çok önemli gördüğümüz bu sorunu çözüme kavuşturmak amacıyla 2019 yılında İstanbul Pet Mezarlığı adlı işletmemizle Tekirdağ’da bu hizmeti başlattık. İlk etapta yakın çevremizdeki ve tanıdığımız hayvan sahiplerinin ihtiyaçlarına karşılık verebilmeyi planlamıştık. Zaman geçtikçe ve bu yöndeki talepler arttıkça attığımız adımın ne denli gerekli olduğunu anladık.

Yüzlerce ailemizle güzel bağlar kurduk. Ziyarete geldiklerinde onlarla tanışıp acılarımızı ve güzel anılarımızı paylaştık.

Ailelerimize, bize duydukları güven ve sevgi için İstanbul Pet Mezarlığı adına teşekkür ediyorum.