Ankara’da Evcil Hayvan Mezarlığı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ankara’da Evcil Hayvan Mezarlığı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzde gelişmiş ülkelerin tamamında evcil hayvanlara hem yaşam süreçlerinde hem de vefatlarında titizlikle yaklaşılıyor. Evcil hayvan dostlarınız için özenle hazırlanan evcil hayvan mezarlığı da bu konuların içinde yer alıyor.

“Evcil hayvan İnsan tarafından kültüre alınmış ve eğitilmiş hayvanlar” olarak tanımlanıyor. (1)

Kediden köpeğe, kuştan tavşana tüm evcil hayvan dostlarınız için hayvan mezarlığı hizmeti giderek yaygınlaşıyor. Ankara Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Birçok hayvan severin ikamet ettiği Ankara’da hizmet veren hayvan mezarlıklarında, sevimli dostunuzu huzurla ebedi yolculuğuna uğurlayabilirsiniz.

Büyük ve doğayla iç içe bir alanda özenle hazırlanan Ankara evcil hayvan mezarlığı, dünya standartları kalitesinde mezar yeri hizmeti sunuyor. Ankara’da evcil hayvan mezarlığı seçerken, sevimli dostunuzun son yolculuğunda sunulan hizmet kalitesine ve mezarlığın konumuna dikkat etmelisiniz.

Pet Mezarlığı, bu alanda Türkiye’nin lider firmalarından biridir. Ankara’nın dört bir yanına ulaşan firmamız, sizi bu zorlu gününüzde yalnız bırakmıyor.

Ankara Evcil Hayvan Mezarlığı Hizmetleri Nelerdir?

Evcil hayvanlar sahiplerine sadık olmalarıyla bilinir. İnsanlar ile evcil dostları arasında eşsiz duygusal bağlar kurulur. Tüm canlılar gibi yaşam haklarına sahiptirler. Bu durum şu şekilde ifade edilir. “Bütün hayvanlar eşit doğar ve bu Kanun hükümleri çerçevesinde yaşama hakkına sahiptir.” (2) Bir gün her canlı gibi sevimli dostunuz aniden size veda edebilir. Aile fertlerinizi ve sizi inanılmaz bir hüzne boğan bu durum karşısında ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Sizi derin bir üzüntüye sevk eden ölüm anında, evcil hayvan dostunuzu gönül rahatlığı ile ebedi yolculuğuna uğurlamak için Ankara evcil hayvan mezarlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Ekiplerimiz özel donanımlı araçlar ile evcil hayvan dostunuzun cenazesi neredeyse en kısa sürede oraya ulaşacak ve tüm süreci titizlikle yönetiyor. Veterinerlerin direktiflerine harfiyen uyan uzman kadromuz, evcil dostunuzun cenazesini önce kaliteli plastikten üretilen fermuarlı torbaya yerleştiriyor. Sonrasında nakil tabutuna yerleştirerek, Ankara’da defin işlemlerini gerçekleştiriyor. Özel donanımlı araçlarımız sayesinde sadık dostunuza hiçbir zarar vermeden Ankara pet mezarlığı alanına ulaştırıyoruz.

Ankara pet mezarlığı olarak,öncelikle hijyen ve insan sağlığına aynı zamanda çevreye de oldukça fazla önem veriyoruz. Evcil hayvan dostunuza veteriner hekim tarafından bulaşıcı hastalık teşhisi konmuş ya da riskli görülmüşse, evcil hayvanınızın cenazesi derhal ilaçlanıyor. Defin işlemleri sırasında da mutlaka sönmemiş kireç uygulaması yapılıyor. Ankara’da yer alan evcil hayvan mezarlığımız oldukça merkezi bir konumdadır. Bize ulaştığınız andan itibaren başlayan defin süreci ve mezarlık hizmetlerimiz süreklilik arz ediyor.

Evcil hayvan mezarlığı ziyaretlerinizde, sunduğumuz çiçeklendirme ve bakım hizmetlerimiz ile memnuniyet katsayınız daha da artıyor. Ankara pet mezarlığı olarak, evcil hayvanlarınızı ebediyete uğurlarken sizlere bir dost gözüyle bakıyor ve empatiyle yaklaşıyoruz.

Ankara Pet Mezarlığı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Nelerdir?

Ankara evcil hayvan mezarlığı seçiminizde doğru adreste olmanız çok önemlidir. Sunulan defin hizmetleri, defin sonrası bakım süreçleri, mezarlık yer seçimi ve makul fiyat politikası evcil hayvan mezarlığı seçiminde en önemli noktalardır.

   • Evcil hayvan mezarlığı olarak, sadık dostunuzun mezar yerini, arzunuza göre dizayn ediyoruz. Sizin seçtiğiniz mezar taşına, dilediğiniz cümleler yazılabilir, isterseniz evcil hayvan dostunuzun resmi de basılabilir.

   • Defin işlemlerine katılamayabilirsiniz. Böyle bir durumda defin sırasında anlık olarak video ve resim paylaşımında bulunuyoruz.

   • Sadık dostunuzun mezarlığını her zaman bakımlı görmek isteyebilirsiniz. Mezar yerini periyodik olarak çiçeklendiriyor ve suluyoruz.

   • Ankara evcil hayvan mezarlığında mezar yeri sahibi olmak için evcil hayvanınızın ölmesi şart değil. Onun için şimdiden mezar yeri satın alabilirsiniz.

   • Evcil hayvan mezarlığı, gayet makul fiyatları ile bütçenizi de zorlamıyor.

  Sadık dostunuzu ebedi yolculuğuna uğurlarken, Pet Mezarlığı hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. “Çünkü dostluk sonsuzdur”

  Kaynakça

    • Mevzuat Bilgi Sistemi, Hayvanları koruma kanunu, 24/6/2004- Sayı: 25509- Madde 3

   https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=5199&MevzuatTur=1&MevzuatTertip=5

          (2)Mevzuat Bilgi Sistemi, Hayvanları koruma kanunu, 24/6/2004- Sayı: 25509- Madde 4

   https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=5199&MevzuatTur=1&MevzuatTertip=5

   Paylaş :