Köpek Mezarlığı İşletmeleri Genellikle Nasıl Çalışır?

Köpek Mezarlığı İşletmeleri Genellikle Nasıl Çalışır?

Yıllarca beraber zaman geçirdiğiniz sadık köpeğinizle çok kuvvetli duygusal bir bağ da kurarsınız. Sevimli dostunuzun vefatından sonra ondan kalan anılar, zaman zaman sizi gülümsetirken zaman zaman da duygusal anlar yaşamanıza neden olur. Köpeğinizin vefatı ile ondan ayrılmak gerçekten en zorlu anlardan biridir. Bu zorlu zamanlarınıza sizi bir nebze de olsa rahatlatabilmek için evcil hayvan mezarlığı hizmetimiz ile sadık dostunuzu en iyi şartlarda defnediyoruz.

Evcil hayvan dostları içinde köpekler ile çok fazla birlikte yaşayan hayvan sever vardır. Rakamlarla ifade edildiğinde “Avrupa ülkelerinde köpek ile birlikte yaşayan kişi sayısı 89.8 milyon olarak tespit edilmiştir. ” (1)

Pet Mezarlığı olarak, köpeğinizin vefatından itibaren nakil, defin ve mezarlık bakım hizmetleri ile ihtiyacınız olan her an yanınızdayız.

Köpek Mezarlığı İşletmeleri Defin İşlemlerini Nasıl Yürütür?

Her canlı gibi köpeğiniz de yaşam haklarına sahiptir. Hayvanları Korum Kanunu bu duruma “Bir hayvanı, sahiplenen veya ona bakan kişi, hayvanı barındırmak, hayvanın türüne ve üreme yöntemine uygun olan etolojik ihtiyaçlarını temin etmek, sağlığına dikkat etmek, insan, hayvan ve çevre sağlığı açısından gerekli tüm önlemleri almakla yükümlüdür.” (2) şeklinde açıklık getiriyor. Evcil hayvan dostlarınızın yaşam hakları kadar vefatlarında en iyi şekilde defnedilme hakları vardır. Köpek mezarlığı işletmeleri defin işlemlerini genellikle şu şekilde yürütür.

 • Köpek mezarlığı işletmeleri öncelikle köpeğinizi veteriner ya da evinizden teslim alır.
 • Veteriner hekimler aracılığı ile köpeğinizin bir hastalığının olup olmadığını tespit eder. Bir hastalığı varsa, köpeğiniz hastalığının durumuna göre sterilize edilir. Evcil dostunuzun aşı karnesi de incelenir. Köpeğinizin aşıları tam değilse, sterilize işlemi daha detaylı bir şekilde gerçekleştirilir.
 • Gelişmiş araçlar ile evcil hayvan dostunuz hiçbir problem yaşamadan, hayvan mezarlığı alanına taşınır.
 • Bu İşlemlerin tamamlanmasının ardından defin işlemlerine başlanır.
 • Defin sırasında dilerseniz siz de bulunabilirsiniz. Eğer defin törenine katılamayacaksanız, anlık olarak fotoğraf ve videolar tarafınıza iletilir.
 • Sevimli dostunuzun adı, doğum tarihi ve vefat tarihi, mezar tabelasına işlenir.
 • Defin sonrası ise isteğinize göre köpeğinizin resmi gibi mezar tabelası detayları ve mezar tasarımı yapılır.
 • Sadık dostunuzun mezarı sizin için çiçeklendirilir ve rutin bakımları yapılır.

Evcil hayvan mezarlığı, sevgili dostlarınız sonsuza kadar anmak için en büyük tesellilerinizden biridir. Pet Mezarlığı, Marmara Bölgesi’nin tamamında ve Ankara’da tüm bu işlemleri sizin adınıza gerçekleştiriyor. İstanbul, Ankara ve Bursa’da defin alanlarımız mevcuttur.

Köpek Mezarlığı Defin Hizmetleri Nelerdir?

Köpek mezarlığı defin hizmetleri sayesinde sadık dostlarınızı dilediğiniz zaman anabilir ve ziyaret edebilirsiniz. Evcil hayvan dostunuzu ebedi mekanına uğurlarken onun için her şeyin en iyisini yapabilmek en doğal hakkınızdır. Bunun için defin işlemlerini özenli şekilde gerçekleştirmek istersiniz.Sadık dostunuzun defin işlemlerini dilediğiniz gibi gerçekleştirmek için Pet Mezarlığı olarak yanınızdayız. Köpeğinizin vefat anından defnedilmesine kadar olan süreçte uzman kadromuz, gelişmiş araçlarımız ve geniş mezarlık alanlarımız ile hizmet veriyoruz. Pet Mezarlığı olarak defin işlemlerimiz şu şekildedir.

 • Evcil dostunuzu veteriner ya da evinizden alıyoruz.
 • Gelişmiş araçlar ile köpeğiniz hiçbir problem yaşamadan, hayvan mezarlığı alanına taşıyoruz.
 • Defin işlemlerini gerçekleştiriyoruz.
 • Mezarlık düzenlemesi yapıyoruz.
 • Pet Mezarlık olarak defin sonrası belli aralıklarla sadık dostunuzun mezarlığını ziyaret ediyor ve gerekli tüm bakım işlemlerini yapıyoruz.
 • Köpeğinizin mezarına sizin için çiçek ekiyor, düzenli olarak temizliğini yapıyoruz.

Sadık dostunuz köpeğinizi ebedi yolculuğuna uğurlarken, Pet Mezarlığı hizmeti için bizimle iletişime geçebilir, tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. “Çünkü dostluk sonsuzdur”

Kaynakça

 • Veri Kaynağı/ FEDIAF Annual Report 2021/TÜİK-TÜFE

https://www.verikaynagi.com/genel/turkiye-ve-dunyada-evcil-hayvanlar/

 • Mevzuat Bilgi Sistemi, Hayvanları koruma kanunu, 24/6/2004- Sayı: 25509- Madde 5

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=5199&MevzuatTur=1&MevzuatTertip=5

Paylaş :